Dolar : Alış : 6.0824 / Satış : 6.0934
Euro : Alış : 6.5654 / Satış : 6.5772
HAVA DURUMU
hava durumu

balikesir9°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 3 Kategoride 20 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

“BURHANİYE’YE HİZMET YAĞDIRDIK”

24 Mart 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Çanakkale Haberleri»“BURHANİYE’YE HİZMET YAĞDIRDIK”

UYSAL; “SİYASET GÖZETMEDEN HİZMET AŞKIYLA ÇALIŞTIK”

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, 5 yıllık görev sürelerinde Burhaniye’yi adeta hizmet yağmuruna tuttuklarını söyledi.

Burhaniye Belediyesi 2014 seçimlerinin ardından hemen başlattığı hizmet atağına hala tüm hızıyla devam ediyor. 2014 yılından bu yana geçen 5 yıllık süreçte Burhaniye Belediyesince ilçede bulunan yat limanı amacına uygun işletilmeye başlandı. 65 kilometrelik Düdüklü Suyu isale hattı yenilendi. Çöp sorununa çözüm üretildi. Sağlıkta öncü bir kent olma adına projeler geliştirildi. Hasta ve yaşlılara evde bakım hizmeti verilmeye başlandı. Devlet Projeleri Burhaniye’ye kazandırıldı kazandırılamaya devam ediyor. Bu kapsamda Körfez Üniversitesi için girişimlerde bulunuldu hazırlıkları tamamlandı. Reşitköy Barajı projesine başlanıldı. Yeni Devlet Hastanesinin yapımı gerçekleştirildi. Doğalgazın ilçeye getirilmesi sağlandı, alt yapı çalışmaları devam ediyor.

YAT LİMAN AMACINA UYGUN İŞLETİLİYOR.

Yıllardır yat limanı hakkında birçok proje üreten olduğunu kaydeden Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal; “Biz limanımızı amacına uygun işletmeye başlayacağız dedik ve amacına uygun işletmeye başladık! Limanımıza ciddi yatırımlar yaptık! 2016 yılında 40 bin TL cirosu olan limanımızın cirosunu 2018 yılında 530 bin TL’ye çıkardık” dedi. 

YEREL DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKTIK! 

Düdüklü Suyunun 65 yıllık eski isale hattını modernize ederek yeniden yaparak ve hizmete soktuklarını hatırlatan Başkan Uysal; “Burhaniye’mizde 5 yılda toplamda 500 bin metrekare yol yaptık! ve bunu yola katılım payı almadan yaptık! Yani bu yolları yaparken hemşerilerimizden 1 kuruş bile para almadık!” ifadelerini kullandı.

“VAHŞİ DEPOLAMAYA ÇÖZÜM BULDUK”

İlçenin en önemli sorunlarından biri olan vahşi depolamaya kendilerince çözüm bulduklarını da vurgulayan belediye başkanı Necdet Uysal, “Aldığımız özel tırımız her gün Burhaniye’mizden toplanan katı atıkları iki sefer olarak Balıkesir Katı Atık Bertaraf tesisine götürüyor. Sırf bu hizmet bile Burhaniye’mizin geleciğini düşünerek çalıştığımızın bir kanıtıdır. Çok genç bir Büyükşehir Belediyemiz var! İnşallah önümüzde ki dönem büyükşehir belediyemiz de Şarköy yolu dere kenarında ki vahşi depolama alanını bertaraf edecek. Hizmet aşkıyla Burhaniye’miz de birçok hizmet yaptık! Ancak, Belediyeler artık sadece yol, kanalizasyon, su, çöp, temizlik konularıyla uğraşan kurumlar olmaktan çıkıp, bunların yanında sosyal, kültürel, sanatsal pek çok projenin yürütücüsü haline gelmişlerdir. SESSİZLERİN SESİ OLMAYA ÇALIŞTIK

Günümüzde insana dair ne varsa her şey belediyelerin görev alanına girmektedir. Bu kapsamda; bizler sessizlerin sesi olmaya çalıştık! Eskiden 6 adet olan sağlık personeli sayımızı 35’e çıkardık. Sağlıkta öncü bir kent olmak adına mahallelerimize sağlık ocakları yaparak bazılarını sağlık bakanlığına tahsis ettik” diye konuştu. 

Yaşlılara, yatalak hastalara evlerinde bakıldığını, kişisel temizliklerinin belediyece üstlenildiğinin de altını çizen Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal şöyle devam etti;

“İhtiyacı olan vatandaşlarımızın, sosyal marketimiz ile sosyal yardımlarımız ile her daim yanında olduk. Her gün evlerine sıcak yemek götürdük. Kış günlerinde evlerini ısıtmak için odun yardımlarında bulunduk. Her bir vatandaşımızın cenazesini cenazemiz olarak gördük ve acılı günlerinde her işlerini tek tek gördük. Kadınlarımızın istihdamdaki yerini önemsedik ve ev ekonomilerine katkıda bulunabilmeleri adına birçok projeyi yürüttük. Engelsiz bir Burhaniye yaratmak adına çalıştık. Engellilerimizin sosyal hayatta yer almaları adına Burhaniye Engelleri Aşıyor Projesini hayata geçirdik. Öğrencilerimiz, Gençlerimiz, Sporcularımız Belediyemizden hiçbir zaman eli boş, boyunu bükük dönmedi.” 

“SİYASİ KİMLİĞİMİZİ BİR KENARA BIRAKARAK ÇALIŞTIK”

Bu dönemin artık siyasetin çok hızlı olduğu dönemlerolduğunu ifade eden Başkan Uysal sözlerini şöyle tamamladı;

“Biz 5 yıl boyunca Burhaniye’mizde siyaset gözetmeden, siyasi kimliğimizi bir kenara bırakarak çalıştık. Bunca işi sadece Burhaniye’mize daha iyi nasıl hizmet edebiliriz kaygısıyla, Halka Hizmetin Hakk’a Hizmet olduğunun bilincinde olarak çalıştık. Şimdi bazı kesimler siyaset yapmak adına ne yaptılar ki diyor… Peygamber efendimiz “Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır” diye buyurmuştur. Biz elbette ki mükemmeliz demiyoruz! Ama yapılanları görmemezlikten gelmenin de büyük bir haksızlık olduğunu düşünüyorum. Burhaniye’nin kalkınmasında, gelişmesinde, özellikle doğrudan halkın hayatına dokunan hizmetlerin ifasında her daim var olduk. Son olarak Burhaniye’miz için Körfez Üniversitesini istiyoruz. Bu konu hakkında da birçok kesim bir şeyler söylüyor. Ben buradan bu konuya açıklık getirmek istiyorum. Körfez Üniversitesi hakkında Ankara’da devlet büyüklerimiz ile defalarca görüşmelerde bulunduk ve milletvekillerimizin de desteğiyle projemiz oraya çıktı. Biz Körfezimizde, Burhaniye’nin merkez olacağı Ayvalık, Edremit, Havran ve İvrindi’yi de kapsayan bir tematik üniversite planladık. Projelerini hazırladık ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan da bu konuyu onayladı! Bacasız Fabrika dediğimiz üniversite, Burhaniye’mizi daha ileriye taşıyarak yöremizin katma değerini daha da yükseltecek. Bu hizmette bizim Burhaniye’mize hediyemiz olsun! Biz az konuşup çok iş yapıyoruz. Göreve gelirken Reşitköy Barajını yaptıracağız dedik. Barajımız yapılıyor. Devlet Hastanemiz yapılacak dedik yapıldı. Doğal Gaz gelecek dedik çalışmaları devam ediyor. Doğal Gaz konusunda da yanlış bilgiler dolaşıyor. Nisan ayından itibaren Burhaniye’mizde alt yapı çalışmaları devam edecek. Şimdi de Körfez Üniversitesi gelecek diyoruz ve Projeleri hazır! 5 yıl boyunca Burhaniye’mize kazandırdıklarımız ortadır! Biz Belediyeciliği gönül işiyle yapıyoruz ve öyle de yapamaya devam edeceğiz. Çünkü biz Memleket İşi Gönül işi dedik” dedi.

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika