Dolar : Alış : 6.1023 / Satış : 6.1133
Euro : Alış : 6.5922 / Satış : 6.6041
HAVA DURUMU
hava durumu

balikesir9°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 3 Kategoride 20 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ÇOCUKLARIMIZI TOPRAKLA BULUŞTURDUK

28 Mart 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Burhaniye Haberleri»ÇOCUKLARIMIZI TOPRAKLA BULUŞTURDUK

Burhaniye Belediyesi çocukların gelişen ve büyüyen kentleşme içerisinde topraktan kopmamaları için geliştirdiği “Eğlenerek Üretiyorum Yaz Kampı” kapsamında üretmenin bilinci oluşturulurken çağımızın yeni hastalığı teknoloji bağlamlılığıyla mücadele etti.

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın kentte yaşayan 7’den 77’ye herkesi kapsayan projelerle sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini sergiliyor.

Belediye tarafından Balıkesir Üniversitesi Burhaniye Meslek Yüksek Okulunun katkıları ve ilçe milli eğitim müdürlüğü ile ortaklaşa 2015 yılında hayata geçirilen “Eğlenerek Üretiyorum Yaz Kampı” çerçevesinde bugüne kadar 700’e yakın ortaokul öğrencisine üretmenin bilinci aşılanırken çağımızın hastalığı olan teknoloji bağlamlılığından da uzaklaştırılmış oldu.

Çocukları toprakla buluşturmak amacıyla ilk olarak 2015 yılında bir proje geliştirdiklerini belirten Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, “Eğlenerek Üretiyorum Yaz Kampı kapsamında toplamda 700’e yakın ortaokul öğrencimizi tarım kampımızda ağırladık. Milli Eğitim Müdürlüğü ve Balıkesir Üniversitesi Burhaniye Meslek Yüksek Okulunun katkılarıyla yapılan tarım kampımız çocuklarımızda, üretmenin bilincini oluştururken çağımızın yeni hastalığı teknoloji bağlamlılığıyla mücadele ettik” dedi.

Yaz boyunca gruplar halinde 1’er haftalık kampa alınan öğrencilerin Belediyeye ait tarlada çapa yapıp yetiştirdikleri ürünleri toplayıp sattıklarını kaydeden başkan Necdet Uysal, “Ailelerinden ve teknolojik bütün araçlardan uzak her işlerini kendi yapan öğrencilerimiz birey olmanın bilincine vararak paylaşmayı, arkadaşlık ilişkilerini geliştirmeyi öğrendiler. Tarım uygulamalarının yanı sıra kampımızda çocuklarımıza tiyatro ve drama eğitimi, halkoyunları, spor branşlarında kurslar verdik. Okuma saatleri düzenlenerek birlikte birçok aktivite yapmalarını sağladık” diye konuştu.

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika