Dolar : Alış : 6.1023 / Satış : 6.1133
Euro : Alış : 6.5922 / Satış : 6.6041
HAVA DURUMU
hava durumu

balikesir9°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 3 Kategoride 20 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Öğrencilerimiz Tubitak birinciligi icin yarisiyor

28 Mart 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Edremit Haberleri»Öğrencilerimiz Tubitak birinciligi icin yarisiyor

İlçemizin farklı ortaokullarından 50 öğrencimiz, TÜBİTAK yarışmasına katılan arkadaşlarına destek vermek için bugün İlçe Millî Eğitim Şube Müdürümüz Ali Erkoç ve 5 öğretmenimizin refakatinde Bursa’ya gittiler.

2019 yılında 13.’sü düzenlenen TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nın 14 Mart’ta açıklanan sonuçlarına göre Bölge Finali’nde sergilenmeye hak kazanan 100 projenin 40’ı Balıkesir ilimize ait. Bölge Finali’ne ilçemizden katılmaya hak kazanan 5 farklı okulumuzdan 17 öğrencimiz ve 7 danışman öğretmenimiz, 25-28 Mart 2019 tarihleri arasında çalışmalarını sergilemek üzere Bursa Uludağ Üniversitesi Kampüsünde yerlerini aldılar. TÜBİTAK çalışmalarına ilgi duyan başarılı öğrencilerimiz, yarışmalarla ilgili gözlem yapmaları, deneyim kazanmaları ve yarışmaya katılan arkadaşlarına destek olmaları için müdürlüğümüz tarafından 4 yıldır Bursa´ya gönderiliyor. Bu yıl da ortaokullarımızdan 50 öğrencimiz Bursa´ya giderek yarışmacı arkadaşlarına destek oldular. Öğrencilerimiz TÜBİTAK Bilim Fuarı’nın dışında ayrıca Gölyazı köyünü, Yeşil Türbe’yi, Emir Sultan Camii’sini, Ulu Camii’yi, Tophane’yi, Osman Gazi Türbesini, Orhan Gazi Türbesini Ziyareti ve Panorama 1326’yı da ziyaret ettiler. 

Türkiye genelinde 12 merkezde düzenlenen bölge yarışmalarında birincilik ödülü alan projeler, 29 Nisan – 3 Mayıs 2019 tarihleri arasında final yarışmasına katılmaya hak kazanacak. İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf Koç, Bursa Bölge Finali’nde, ilçemizi en iyi şekilde temsil eden öğrencilerimize ve danışman öğretmenlerimize başarılar diledi.

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika